Obozy

14-23.02.2022 zaczynamy obóz w Kościelisku!!!

W trakcie obozu zapewniamy: noclegi z trzema posiłkami, 3 treningi na trasach narciarskich, wejścia na strzelnicę, sprzęt na treningi, amunicję, smarowanie nart, oraz opiekę dwóch trenerów.


Od 08-16.07. 2021 rusza obóz w Zakopanem!!

Planowane treningi na nartorolkach, strzelnica, gry i zabawy, wyjście nad wodę, biegi w terenie.

Proszę zabrać odpowiednie stroje: kaski

Klub zapewnia cały sprzęt, z amunicją, noclegi i wyżywienie oraz transport

Willa „PISANA
Magdalena Mrowca
Kiry 26
34-511 Kościelisko

koszt wyjazdu 950 zł. Obowiązkowa karta kolonijna

Jak wiadomo biegamy, biegamy, biegamy…Obóz rozpoczęty 🙂

Kiedy najstarsi realizują dwa plany treningowe: pierwszy dla juniorów młodszych, którzy już za tydzień rozpoczynają Mistrzostwa Polski w Kościelisku, drugi plan treningowy młodzików, Ci drudzy mają jeszcze lub tylko miesiąc do swoich Mistrzostw Polski. Za to nasi najmłodsi zawodnicy pięknie uczą się techniki biegowej i trzeba przyznać , że rośnie nowe zdolne pokolenie, a co najważniejsze bardzo ambitne i pracowite. Jutro w końcu wchodzimy na strzelnicę więc będzie to, co biathloniści kochają najbardziej 🙂

Obóz tuż tuż…co zabrać,a co zbędne – podpowiadamy 🙂

Obóz biathlonowy to ciężki czas dla dzieci, jest zimno i treningi są ciężkie jak sama nazwa wskazuje obóz sportowy.

Plan dnia wygląda mniej więcej zawsze tak samo;

7: 45 lub 8:15 rozruch- 15 min treningu 8:00 lub 8:30 śniadanie 10:00 wyjście na trening (trasy biathlonowe ze strzelnicą) dochodzimy ok 10 min na nogach 12:00 prysznic 12:30 obiad 13:00-14:30 cisza poobiednia 14:45 Trening na trasach przy budynku , lub z dojściem ok 10 min . Ok 16:15 prysznic, porządki i chwilę odpoczynku 18:00 Kolacja 19:15 trening na sucho z karabinami gry i zabawy planszowe, później chwila dla siebie. 21:30 Szykujemy się do ciszy nocnej 22:00 cisza nocna

Z moich doświadczeń jako trener wiem, że wskazane jest nocne zabieranie telefonów. Proszę to uszanować dla dobra dzieci, gdyż będą miały ciężkie treningi a najlepszą formą regeneracji po treningu jest wypoczynek . Jako trener biathlonistów wiem, że komórka przed treningiem męczy oczy, dlatego oddam im je po obiedzie, lub po ciszy poobiedniej. Z natury pierwsze dwa dni dzieci są pełne energii natomiast 3 dzień śpią wymęczeni -zresztą ja też padam ? . Godziny treningów i posiłków mogą ulec zmianie, wszystko zależnie od tego jak nam rozplanują wejścia na strzelnicę.

Lista rzeczy niezbędnych na trening: Strój biathlonowy, bielizna termo-aktywna,(lub coś pod ubranko) zawsze na trening wychodzą w zimowej kurtce na trasach ją ściągają, proszę by mieli jakieś okrycie wierzchnie typu softschel, wiatrówka, czy kurtka wiosenno-jesienna. Bardzo sprawdzają się kamizelki   (są moim zdaniem najlepsze na trening), bo całe plecy są zakryte, a nie ograniczają ruchów. Na trening wskazana jest opaska, lub komin , czapka, 3 pary skarpetek na narciarskich lub innych ciepłych na trening ,proszę o 2 pary rękawiczek, ocieplane spodnie, bidon lub mały termos do picia. Udało mi się zakupić 10L termos sportowy i odpowiedni napój izotoniczny dla naszych dzieci będę raz dziennie robiła picie na trening, ponieważ piją ze swoich bidonów bardzo zimne picie, a zdarza się, że jędzą śnieg, bo są tak spragnieni.

Rzeczy do chodzenia po budynku; 6 koszulek, 3 koszulki z długim rękawem, dwie ciepłe bluzy np. z kapturem, spodnie po budynku nie więcej jak 5 par dla dziewczyn mogą być leginsy, piżama, jedne spodnie na wyjście typu dżinsy. Klapki po budynku, buty sportowe.  Przybory toaletowe, dwa ręczniki, gra planszowa (nie musi być) , zeszyt i coś do pisania.  Proszę potraktować to jako podpowiedź, oczywiście jeżeli ktoś uważa, że czegoś jest za dużo lub za mało to Państwa decyzja, proszę tylko o rozsądek.

Mieszkamy w nie dużym pensjonacie, w budynku będziemy tylko my. Nigdy jeszcze nic nam nie zniknęło, natomiast w takiej grupie łatwo o zgubienie np. koszulki dlatego warto by dzieci miały podpisane swoje rzeczy, pieniądze mogą być w zamkniętej kopercie z kartką w środku i podpisane. Sklep mamy jeden i jest dosyć drogi jak w Zakopanem. Planuję jeden wyjazd na Krupówki.  Na obozie osoby które chcą iść do kościoła proszę o zaznaczenie takiej informacji w karcie. Najważniejsze zabieramy dobry humor i moc energii 🙂

Adres: Willa Pisana ul. Kiry 26 , Kościelisko
Zbiórka przy SP 28 godz 8.30 :)

Poniżej pliki do pobrania: karta obozowa i regulamin.


07.02 do 17.02.2019 Obóz Zakopane

Willa Pisana- Kościelisko * 17.02.2019 do 24.02.2019 ( Juniorzy i juniorzy młodsi oraz młodzicy)

01.03 do 10.03.2019 Duszniki

Green Rest Dom Wczasów Dziecięcych- Duszniki – Bezpośrednie przygotowanie do startów w MP- W obozie wezmą udział zawodnicy wyznaczeni przez trenerów – zawodnicy zakwalifikowani do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików mł.