Zawody

Kacper Brzóska ponownie w czołówce Polski!!!!!

19-20 stycznia zawodnicy UKS Strzał Wodzisław rywalizowali na trasach biathlonowych w Dusznikach Zdrój.

W pierwszy dzień rozegrano sprinty  w których Kacper Brzóska po raz kolejny otarł się o podium!! Młody biathlonista bardzo dobrze strzelał , oraz bardzo szybko pokonał swoje 6 km zdobywając fenomenalne  4 miejsce. Równie dobrze spisała się Marta Zając która wywalczyła 9 miejsce. Marta może się poszczycić świetną formą strzelecką bo tylko raz pudłowała. W juniorach i juniorkach młodszych na wyróżnienie zasługują, Adam Zając i Paulina Nowak , którzy zdobyli 15 miejsca w swoich kategoriach. Sylwia Bażan zdobyła 16 pozycję, natomiast Rafał Zając 17 miejsce   nasz młodzik Adam Kałuża zakończył rywalizację na 16 pozycji.

Bardzo dobrze poradziły sobie nasze najmłodsze kategorie młodziczki i młodzicy młodsi zdobywając kolejno miejsca; 19 Otylia Kocur, 24 Kinga Gilewicz, 34 Martyna Karbowniczyn, 35 Aleksandra Ryszka , 40 Aleksandra Bonar , 41 Agata  Grzonka ,  54 Nadia Tatarczuk,          55 Amelia Józefiak.

20.01. Zawodnicy stanęli na linii startu w biegu masowym, który charakteryzuje się wspólnym startem czterema strzelaniami (młodsze kategorie 3 strzelania), natomiast za niecelny strzał zawodnicy obiegają rundę karną o wielkości 150 metrów-Juniorzy i Juniorki Młodsze- 100 metrów młodzicy, młodziczki, młodzicy młodsi i młodziczki młodsze.

Kacper Brzóska nie miał tyle szczęścia na strzelnicy i z 4 karnymi uplasował się na bardzo wysokim 8 miejscu. Marta Zając po raz kolejny pokazała , że może się liczyć w walce o wysokie miejsce zdobywając 11 lokatę. W juniorach i juniorkach młodszych najlepiej spisał się Adam zając zdobywając na dystansie 10 km 16 lokatę. Sylwia Bażan wywalczyła 17, 19 miejsce zdobyli Adam Kałuża  i Paulina Nowak, natomiast Rafał Zając uplasował się na 20 lokacie. Najmłodsi zawodnicy Strzału powoli pną się do góry , to ich pierwszy sezon w tak poważnych zawodach i zdobywają coraz lepsze miejsca:

20 miejsce Otylia Kocur, 23 Kinga Gilewicz, 24 Aleksandra Ryszka, 41 Aleksandra Bonar, 42 Martyna Karbowniczyn, 45 Agata Grzonka, 50 Nadia Tatarczuk, 52 Amelia Józefiak, 37 Dawid Wajsman, 42 Kasprowicz Adam. Brawo dla Biathlonistów już niedługo Mistrzostwa Polski do tego czasu młodzi zawodnicy będą ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności w Wodzisławiu,  Zakopanem, na Kubalonce, oraz w Dusznikach Zdrój pod okiem trenerki Edyty Zając.

Dobry początek sezonu i 4 miejsce Kacpra w Pucharze Polski!

04-06.01.2019 w Zakopanem odbył się Puchar Polski. Na linii startu z najlepszymi zawodnikami w Polsce stanęli również nasi biathloniści.

Pierwszego dnia rozegrane zostały biegi indywidualne na różnych dystansach w zależności od kategorii ; Na wielkie brawa zasługuje Kacper Brzóska, który debiutuje w kategorii młodzika i od razu świetnie sobie radzi. Kacper zajął 9 miejsce. Równie dobrze wypadła Marta Zając , która świetnie poradziła sobie na strzelnicy finalnie zajmując  9 pozycję, natomiast Adam Kałuża zdobyło 19 miejsce. W juniorkach i juniorach młodszych nasi zawodnicy poradzili sobie dobrze zajmując kolejno miejsca: 15 Paulina Nowak , 17 Adama Zająca , 14 miejsce Rafał  Zając, 22 Mateusz Konieczny, natomiast Sylwia miała pecha i w trasie do mety odpadły jej szelki z karabinu co skutkowało,że zawodniczka nie mogła zakończyć rywalizacji.Nasi najmłodsi pierwszy raz mogli wystartować w tak ważnych i ciężkich zawodach. Na odcinku 4 km walczyły dziewczyny- młodziczki młodsze , natomiast chłopacy- młodzicy młodsi biegli 6km. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta meldowali się na strzelnicy 3 razy po 5 strzałów, gdzie za niecelny strzał otrzymali 30 sekund kary. W tej konkurencji w najlepiej spisała się Otylia Kocur strzelając 5 niecelnych strzałów wywalczyła wysokie 19 miejsce, nasze kolejne dziewczynki zajęły następujące miejsca; 25 Ryszka Aleksandra , 29 Gilewicz Kinga, 33 Martyna Karbowniczyn, 35 Bonar Aleksandra, 42 Kozłowska Oliwia , 48 Tatarczuk Nadia , 49 Witkowicz Emilia i oczywiście nasz dzielny młodzik młodszy, Dawid Wajsman, który zajął 34 miejsce.

W drugi dzień zawodnicy zmagali się w biegu sprinterskim, a za niecelny strzał zawodnicy musieli obiec 100/150 metrową rundę karną. Nasz Kacper Brzóska udowodnił, że forma rośnie , nie tylko bardzo dobrze strzelał, ale również fenomenalnie biegł, zdobywając 4 miejsce tuż za podium. Marta Zając również zasługuje na wyrazy uznania, zawodniczka od ubiegłego sezonu zrobiła ogromny postęp tym razem strzeliła dwie kary i zajęła 10 miejsce, Weronika Górecka nie miała tyle szczęścia na strzelnicy pudłując sześć razy i wywalczyła 18 pozycję, Adam Kałuża wywalczył 21 lokatę. Nasi najstarsi zawodnicy nie mieli tyle szczęścia na strzelnicy co skutkowało wieloma dodatkowymi rundami, każdy z nich zajął następujące miejsca: 16 Sylwia Bażan, 17 Paulina Nowak, 16 Rafał Zając ,19 Adam Zając , 23 Mateusz Konieczny. Po raz kolejny w młodziczkach młodszych najlepiej spisała się Otylia Kocur, która mimo dwóch kar na strzelnicy wywalczyła świetne 16 miejsce! Pozostali nasi zawodnicy poradzili sobie całkiem dobrze:  21 miejsce Ryszka Aleksandra ,31 Gilewicz Kinga , 36 Martyna Karbowniczyn, 39 Bonar Aleksandra, 44 Tatarczuk Nadia , 45 Kozłowska Oliwia , 47 Witkowicz Emilia. No i nasza kadra młodzików młodszych czyli Dawid Wajsman i Adam Kasprowicz, którzy zajmowali kolejno miejsca 34 – Dawid i 36 – Adam.

Udany debiut Pauliny Nowak na Mistrzostwach Polski Seniorów!!

Dziś nasi juniorzy młodsi i juniorki młodsze debiutowali na Mistrzostwach Polski seniorów.
Brawo dla Pauliny Nowak która zakwalifikowała się do jutrzejszego mass startu:) Gratulacje dla Adama, Rafała , Mateusza i Sylwii.

5 miejsce Maty Zając w Pucharze Polski.

22.12.2018 w Kościelisku nasi młodzicy i młodziczki wystartowali w Pucharze Polski w biegu sprinterskim. Bardzo dobre strzelanie Marty zapewniło jej świetne 5 miejsce. Kacper Brzóska z 3 niecelnymi strzałami zajął również bardzo wysokie 7 miejsce, natomiast Adam Kałuża uplasował się na 15 pozycji

sezon zima 2018/2019

21.12.2018  Zakopane  PP kat. II : Zakopane Kościelisko

28-30.12.2018 – Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców –Duszniki Zdr.

Zawody Pucharu Polski 2019 rok:

4-6 stycznia 2019 Puchar Polski – Zakopane

19-20 stycznia 2019  Puchar Polski- Duszniki Zdrój ( noclegi Polanica  Green Rest

17.02.2019 do 24.02.2019 – OOM (Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów mł.) – Zakopane1

07.03 – 10.03.2019 Duszniki – Green Rest z MP młodzików mł. i młodzików